Az iPhone előnye chipek

iPhone előnye chipek

Az Apple marketingstratégiájának titkait osztja meg, hogy segítsen izgalmat kelteni az új iPhone közelgő megjelenése körül.

Értékeket, nem terméket népszerűsítünk

A Nike reklámkampánya által inspirálva Steve Jobs a technológia helyett az emberek ünneplésére összpontosított. Míg korábban az Apple marketingesei szlogenekkel dolgoztak, amelyek a fogyasztók számára vasautóik hasznosságának mértékét közvetítették, most a figyelmüket a vállalat szenvedélyes munkatársai kötik le, akik éppen azt az értéket képviselik, amely jobbá teheti a világot. Így született meg az új szlogen: „Gondolkodj másképp”. John Lennon, Muhammad Ali, Mahatma Gandhi és Martin Luther King is szerepelt a reklámképeken. A fogyasztók hozzászoktak ahhoz a gondolathoz, hogy őrültek uralják a világot, és ennek átütő hatása volt. A vállalat inkább a termék értékéről kezdett beszélni a fogyasztóknak, mint annak előnyeiről, és a világ megváltoztatására irányuló vágyáról, olyan emberek bemutatásával, akiknek ezt sikerült elérniük a reklámokban.

A horgonyhatás

Ez az az értékesítési technika, amelynek során az értékesítő felfújja a termék kezdeti árát, majd csökkenti az árat, így érve el a kívánt hatást, a vevő figyelmének felkeltését.

Ez a módszer jól jött Steve Jobsnak az első iPad bemutatásakor. A vállalkozó a tudósok és a marketingesek nevében azt mondta, hogy az iPad ára közel 1000 dollárnak kell lennie, és a monitoron a 999-es számot mutatta. A beszéd folytatódott, a közönség kezdett hozzászokni a kijelölt árhoz, de Jobs végül azt mondta, hogy a vállalat úgy véli, hogy az iPad ésszerű ára – 499 dollár. A közönségben ülők boldogságérzetet kaptak, mintha szerencsések lettek volna, hogy féláron jutottak hozzá a termékhez.

Az iPhone mik a legendás okostelefon trükkjei

Titoktartás

 Az Apple soha nem fedi fel az iPhone új verziójának összes funkcióját a megjelenés előtt. Az információk apránként érkeznek, ami felkelti a rajongók érdeklődését, és arra készteti őket, hogy sok pletykát terjesszenek egymás között és a közösségi médiában. A média sem marad távol, és találgat az új termék költségéről és funkcionalitásáról. A termékreklámot úgy hozzák létre, mintha maga a vállalat nem is lenne érintett. Ez történt az Apple Watch-csal is 2014-ben – akkor mutatták be, amikor a bemutató a végéhez közeledett, és a közönség már feladta a reményt.

A termék megtekinthető és kipróbálható működés közben

A vállalat fizikai üzletei fontos marketing eszközt jelentenek. A kiállított modelleket fel lehet venni, meg lehet nézni, be lehet kapcsolni, és a közösségi médián és e-mailen keresztül is el lehet érni őket. Egy ilyen lépés jelentősen növeli az eladásokat. Minden standon külön tanácsadó áll rendelkezésre, aki kész megválaszolni a kényes kérdéseket, és diszkréten vásárlásra ösztönzi az embereket, ha haboznak. A tanácsadók pénztárosként is működnek, és fizetési terminálokkal vannak felszerelve. Egy ilyen rendszer miatt a hely inkább hasonlít egy bemutatóteremre, mint egy átlagos üzletre. Nincsenek sorok, és az azonnali pénztár nem hagy időt a vásárlóknak a gondolkodásra.

Kicsomagolás

Még az Apple-termékek kicsomagolási videói is lekötik a nézőt, hiszen a doboz tartalma minden alkalommal változik. Például az iPhone 5 fejhallgatóval ellátott dobozban hirtelen megjelent, míg az iPhone 7-nek van egy adaptere a hagyományos fejhallgató Lightning-csatlakozóhoz való csatlakoztatásához. Ezért az emberek türelmetlenül várják az unboxing-videókat, amelyek lényegében ingyenes márkapromóciót jelentenek.